RealBlog

Real-Blog - Tabuk nélkül!

Real-Blog - Tabuk nélkül!

Sportoljunk betegen?

2018. április 20. - realblog.net

Biztos vagytok úgy vele, hogy semmi kedvetek sportolni. Talán rosszul érzitek magatokat, esetleg fáj a fejetek, súlyosabb esetben még lázatok is van. Ilyenkor szabad sportolni? Mikor is beszélünk betegségről? Nagyon sokan nem tudják mi lenne ilyen esetekben a helyes döntés. Most utánajártam nektek az igazságnak – Tabuk nélkül.

 

 Ha reggel felébredsz és semmi kedved sportra menni, vagy nekiállni akkor mindig gondold át, miért van ez. Ha nincsen semmi egészségügyi problémád, de mégis úgy érzed, hogy nincs hozzá energiád, akkor ne add fel. Legtöbb esetben csak az agyad nem szeretné. Ha már sikerül rászánnod magad és edzel, hidd el jobban fogod tőle érezni magadat. Sőt a végére biztos lehetsz benne, hogy jól fog esni. Mindenesetre valamit tettél a testedért és persze a közérzeted is javulni fog. 

 

Ha reggel felébredsz és nem érzed jól magad, persze fizikailag is problémáid vannak, akkor ajánlatos átértékelni azt, hogy pihenőt tarts e addig, amíg megint egészséges leszel. Ha tényleg beteg vagy, akkor azzal nem segítesz, ha a végletekig kimeríted a tested. Még nagyobb problémáid is lehetnek abból, ha nem pihensz. 

 

Most biztos azt gondolod, hogy de hiszen ez csak egy kis megfázás és biztos gyorsan jobbá vállik. Ha félvállról veszed ezt, akkor a kis megfázásból sokszor komplikációkkal hosszan tartó betegeskedés lehet. Ha beteg vagy, akkor az immunrendszered megpróbál saját maga szembeszállni a vírusokkal és leküzdeni a problémát. Azzal, hogy adsz időt és pihensz, segítesz ennek a folyamatnak. Ellenkező esetben egy még jobban kimerítő edzés után felborul a szervezetünk egyensúlya, hiszen az immunrendszerünk két oldalról is terhelve van. A vírusok sokkal jobban elterjedhetnek és lehetséges az, hogy súlyosabb betegségekké alakulnak át. 

 

Orvosilag nézve két módját különböztetik meg. Ha toroktól felfelé van problémátok: eldugult orr, kis fejfájás... akkor egy könnyű sport talán még jót is tehet. Ez azt jelenti, hogy menjél sétálni, lassan futni. Ez segíthet kitisztítani a legutakat. De ne ess túlzásba, mert mint már az előbb említettem nem szabad túlerőltetni a szervezetet. 

 

Ha a betegség toroktól lefelé van, akkor ajánlatos komolyan venni. Legjobb az, ha felkeresed a háziorvosodat és egy biztos diagnózist kapsz arról, mi is a teendő. A pihenés biztos kötelező! 

 

Most felmerül a kérdés, hogy mikor sportolhatunk megint? Meddig kell pihentetni a szervezetünket? Ha megadod a kellő időt a testednek, akkor utána biztosan teljes energiával belevághatsz a mindennapokba. Ez valószínűleg legjobb esetben egy hétig fog eltartani. De ajánlatos addig várni, amíg úgy érzed, most már tényleg fitt vagy. Ha nem vagy biztos benne, kérdezd meg a háziorvosodat. 

 

A testünk reagál a változásra és amint kimerültnek érzi magát legyengül az immunrendszerünk. Nem szabad túlzásokba esni. Ha kezdő sportoló vagy, akkor mindennél fontosabb regenerációs időt adni a szervezetednek. Ne feszegesd a határokat csak azért, mert úgy gondolod bírni fogod és jót tesz. Ha rendszeresen tartasz pihenőnapot, akkor sokkal gyorsabban fogsz fejlődni. Az izmaid szokják a terhelést, de mégis van idejük pihenni. 

 

Mint ahogyan már sokszor írtam figyelnünk kell a testünk jelzéseire. Csak akkor érhetünk el sikereket, ha egészségesek maradunk. Hiába eszünk vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag ételeket, ha a szervezetünk túlhajszolt. A betegséget nem csak azért kaphatjuk el, mert éppen a fertőző vírusok járják a környéket. Ha kimerült a szervezet, akkor bármilyen külső hatásra betegséggel fog reagálni

 

Maradj velem továbbra is az oldalon, hiszen további érdekességekkel találkozhatsz! Ha tetszett ez a bejegyzés akkor nyomj egy Like-ot!

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://realblog2018.blog.hu/api/trackback/id/tr2513850616

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása